ŽASLIUOSE – LEGENDINĖ AKTORĖ VAIVA MAINELYTĖ

ŽASLIUOSE – LEGENDINĖ AKTORĖ VAIVA MAINELYTĖ

Valė KURGONIENĖ, kultūrinių renginių organizatorė

ŽASLIUOSE – LEGENDINĖ AKTORĖ VAIVA MAINELYTĖ

Žaslių kultūros centre, ,,Šiltų susitikimų“ vakare, viešėjo legendinė teatro ir kino aktorė Vaiva Mainelytė. Pristatydama save, aktorė pakvietė pažiūrėti dokumentinį filmą ,,Vaiva. Gyvenimas už lango“.     Šis  filmas apie Vaivą Mainelytę kurtas Puvočiuose, vaizdingame Dzūkijos kaimelyje, kur buvo pastatyta Mainelių šeimos vasarvietė, į kurią pailsėti atvykdavo dažnai ir Vaiva. Deja, pačios sodybos jau nelikę – žaibas sudegino. Aktorė vaikštinėja po gyvenvietę, kalbina vietinius žmones, o savo draugės Aurelijos namuose, sėdėdama prie lango, prisimena visą savo gyvenimą – išgyvenimus, netektis, likimo išbandymus. V. Mainelytė atvira siela kalba apie savo šeimą, santuokas, užkluptą sunkią ligą, išgyventus skaudulius darbe. Bet aktorė stipri, įveikusi visas negandas tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, vėl spinduliuoja meile ir džiaugsmu.

                      Filmuotoje medžiagoje apie savo kolegę pasakoja aktoriai Regimantas Adomaitis, Vytautas Tomkus, Valentinas Masalskis, Remigijus Sabulis, Adolfas Večerskis, režisieriai Gytis Lukšas ir Rimas Tuminas dėlioja aktorės kūrybinį portretą. Jausmingas Vaivos susitikimas kino juostoje su broliu Algirdu Maineliu, kurio po mėnesio neteko. Žiūrovų veiduose suspindėdavo džiaugsmas, kai ekrane pasirodydavo ištraukos iš filmų ,,Velnio nuotaka“, ,,Tadas Blinda“, kuriose Vaiva jauna ir nuostabiai graži, trykštanti energija, vaidina Jurgą ar Mortą, o šiaip visas filmas pasakoja apie sunkius, kartais net tragiškus aktorės išgyvenimus. Gal tik Vytautas Tomkus, nors ir su liūdesiu, bando juokauti ekrane: ,,Ji buvo mano Morta, mano mylimoji. Visi buvo ją įsimylėję. Nagi graži merga buvo“. Aišku, aktorius kalba apie  ,,Tadą Blindą“.

Užgniaužę kvapą antroje vakaro dalyje klausėmės aktorės skaitomų kūrinių. Taip jausmingai skaityti Salomėjos Nėries eiles moka turbūt tik Vaiva Mainelytė. O kaip vaizdžiai perteikė karalienę Mortą iš Justino Marcinkevičiaus istorinės dramos - poemos ,,Mindaugas“! Aktorė taip pat prisipažino, kad jai labai didelį įspūdį padarė amerikiečių  poetės Emily Dickinson gyvenimas ir kūryba. Poetė gyveno uždarą gyvenimą, kol buvo gyva, jos nei vienas kūrinys nebuvo publikuojamas spaudoje. Tik po mirties Emily Dickinson buvo pripažinta. Ištraukos iš kažkada ,,Vaidilos“ teatre V. Mainelytės sukurto monospektaklio apie šią poetę ,,Amhersto atsiskyrėlė“ skambėjo ir Žasliuose.

Legendinė aktorė šiuose ,,Šiltuose susitikimuose“, kaip ir daugelyje kitų susitikimų, įteikė savo gerumo dovaną – nepakartojamą šypseną ir savo sielą.

                                                                                                                       Komentarai: