Trys karaliai Žasliuose

Trys karaliai Žasliuose

Trys Karaliai Žasliuose Jau tampa tradicija Žasliuose kalėdinį laikotarpį pabaigti trijų karalių vaikštynėmis. Pražygiavę pagrindine miestelio gatve, trys karaliai atskubėjo į Šv. Jurgio bažnyčią, kur pagarbinę Kūdikėlį Jėzų, padėję simbolinių dovanų, dalyvavo Šv. Mišiose.

 Istorija pasakoja, kad trys karaliai iš tiesų buvo išminčiai, astrologai, atkeliavę iš turtingų Rytų. Stebėdami dangų jie išvydo įsižiebusią naują ryškią žvaigždę, kuri juos ir atvedė prie mūsų Atpirkėjo. Išminčiai Kūdikėlį Jėzų pagerbė dovanomis, kurios kiekviena turėjo simbolinę prasmę. Smilkalai – Kasparo dovana. Jie simbolizuoja šventumą, išmintį ir dieviškąją palaimą; Mira – Baltazaro dovana. Ji simbolizuoja gyvenimą ir žemiškąją egzistenciją. Auksas – Merkelio dovana. Ji simbolizuoja garbę, turtus ir galią.
Dar manoma, jog dovanos simbolizuoja Kristaus prigimtį: auksas yra dovana karaliui, smilkalai – Dievui, o mira – mirtingajam.

Pasibaigus mišioms, svečiai (taip gražiai pristatė mūsų personažus klebonas A. Ananis) dalino šventintą kreidą, kiekvienam žmogui linkėdami gero derliaus, sėkmės ir sveikatos.

 Komentarai: