,,Šiltų susitikimų" vakaras su Ona Patronaitiene

,,Šiltų susitikimų" vakaras su Ona Patronaitiene

,,Šiltų susitikimų“ vakaras

Šį kartą į ,,Šiltų susitikimų“ vakarą pakvietėme Onutę Patronaitienę iš Elektrėnų – pedagogę, tautodailininkę, žolininkę, renginių organizatorę, kanklininkę, garsią Lietuvos audėją, moterį, turinčią daug talentų. Vakaro metu gėrėjomės Onutės austomis prijuostėmis, juostomis, nertomis kepuraitėmis. Vakaro viešnia papasakojo, jog į audimo stakles atsisėdo dar vaikystėje. Mama buvo gera audėja, tad ir audimo subtilybių buvo iš ko pasimokyti. Taip lig šiol ir neapleidžia šios veiklos. Turi namuose ne vienerias stakles, savo žinias perduoda ir Elektrėnų profesinio mokymo centro ugdytiniams.

Onutės vasaros užsiėmimas – žoliavimas. Daug žolelių pasisėja savo darže, kitas važiuoja ir renka atokiose vietose, toliau nuo pagrindinių kelių. Pats sunkiausias darbas, pasak žolininkės, tinkamai išdžiovinti. Tam reikia turėti tinkamas patalpas. Kiekvienais metais Onutė vyksta į Žolynų turgų sostinėje. Ten prie jos stalelio dažnai nusidriekia lankytojų ir klausytojų eilė. Mat, žolininkė ne tik geba įdomiai apie jas papasakoti, bet dar ir buria iš sėklelių, akmenukų. Kas gi savo ateities nenori žinoti? O ypač jaunos merginos. Tai nestokoja klientų žolelių išmanytoja.

Vakaro dalyviai labai laukė, kada viešnia į rankas paims kankles. Onutė - profesionali kanklininkė, ne vienerius metus vadovavusi savo gimtojo Skriaudžių miestelio ansambliui. Jau gyvendama Elektrėnuose, dar vis važinėjo į Skriaudžius ir mokė kankliuoti ir dainuoti vietos žmones.  Vieną po kitos smagiai liaudies dainas kartu su muzikante traukė susirinkę į šį vakarą. Daina padeda užsimiršti rūpesčius, problemas, sujungia, suvienija žmones. Pertraukose tarp dainų klausėsi Onutės deklamuojamų eilių. O pats linksmiausias šurmulys nuvilnijo, kai viešnia užminė mįslių. Pasirodo, žaslietės ,,nepėsčios“, įminė, todėl ir dovanų gavo.

Kai vakaras jau ,,keliavo“ pabaigos link, tautodailininkė pasiūlė pasigaminti po paukštelį iš siūlų. Siūlymas noriai buvo priimtas. Po pusės valandos moterų rankose ,,čirškėjo“ įvairiaspalviai sparnuočiai – kregždutės, lakštingalos, šarkos, kikiliai ir kitokie paukštukai. Nėra mieliau, kai darbelį pasigamini savo rankomis. Todėl ir viešniai vakaro dalyviai dėkojo už šiltą ir mielą susitikimą.Komentarai: