Žasliečių Jurginės

Žasliečių Jurginės

Žasliečių Jurginės

     Sako, kad per Jurgines dainomis, giesmėmis žmonės prašydavo šventąjį Jurgį,  saugantį vasaros raktus, kad jis  atrakintų dangų, kad palytų, leistų žolei augti. Šiemet  šis krikščionybės nešėjas , gynėjas, gyvulėlių globėjas, net nelaukdamas Jurginių, skubėjo gerus darbus kuo greičiau atlikti. Todėl iki Jurginių Žasliuose žolė jau sužaliavo, pražydo augalėliai, pavasaris pilnai įsibėgėjo, žmonės susirinko į atlaidus Šv. Jurgio bažnyčioje. O po mišių suėjo į tradicinę reginių vietą bažnyčios slėnyje, kur  nosį kuteno čirškinamų lašinukų kvapas, kepama kiaušinienė. Pabuvus atlaiduose, jau gerokai praalkus, visi susirinkusieji mielai ragavo šį Jurginių skanėstą, užgerdami medaus gira. Net vaikai, kuriems namuose mamos ar močiutės sunkiai ,,įperša“ paragauti tokio valgio, čia, lauke, kartu su visais noriai valgė ir gyrė kaip skanu. Smarkiai teko suktis prie Jemelios, mūsų centro lauko virtuvėlės,  darbuotojams Kęstučiui ir Onutei, kad visiems visko užtektų. Net direktorei teko ,,pakeisti profesiją“ ir šį kartą pabūti giros pilstytoja.

     Jurginių šventės dalyvius pasveikino LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Nasevičienė. Smagią nuotaiką dovanojo Grigiškių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Šaltinėlis“, kuriam vadovauja iš Žiežmarių kilusi Marina Bruzgulienė.  Daina vijo dainą, sušokta tranki polkutė, kiti liaudies šokiai, rateliai, žaidimai. Gera, kai žmonės įsitraukia į šventės sūkurį,  kai kartu linksmai dainuoja, šoka, žaidžia, tuomet pati šventė tampa daug gyvesnė, gražesnė, malonesnė. Smagu, kad mūsų Seimo narė L. Matkevičienė, pasipuošusi tautiniu kostiumu, dainavo su visais, šoko, dar ir šalia stovinčius kaimynus kvietė  pajausti šventės šurmulį – sušokti liaudies šokį, padainuoti.

     Kultūros centro darbuotojai labai džiaugiasi, kad, organizuojant šiemetes  Jurgines, mielai padėjo žasliečiai Bronius Matkevičius, Jadvyga ir Mečislovas Tomkai, Inga Mikalauskienė, Regina Porakienė. Nuoširdžiai dėkojame  ir kolegei iš Zūbiškių Nijolei Nartautienei. Taip gera, kai esame ir švenčiame visi drauge.

 Komentarai: