Vilniaus Užupio dramos teatro spektaklis „Scenos gražuolė“

Vilniaus Užupio dramos teatro spektaklis „Scenos  gražuolė“

Teatromanų vertinamas Vilniaus Užupio dramos teatro spektaklis „Scenos gražuolė“ Kaišiadoryse

 

Lapkričio 16 d. Vilniaus Užupio dramos teatras atvyksta gastrolių į Kaišiadorių kultūros centrą su premjeriniu spektakliu „Scenos gražuolė“ (rež. Rita Urbonavičiūtė).

Tik teatro scenoje įmanoma perteikti tą virpesį ir džiaugsmą, kurį patiria aktoriai žengiantys į sceną. Šis spektaklis, tai – „teatras teatre“, kur per subtilų humorą ir sąmojingus dialogus perteikiamas duobėtas aktorių-menininkų gyvenimo kelias. Šis spektaklis ne vien apie vienas kito supratimą. Neįtikėtina, kaip sena Londono teatro istorija, atpasakota XXI a. scenoje, atgyja keldama juoko bangas, išminties dvelksmą ir galų gale palikdama teigiamą įspūdį, katarsį – tokį, kokį gali patirti tik gyvajame teatre.

Gražiausia 1660-ųjų Londono moteris iš tikrųjų buvo... vyras.

Tais laikais, kai teatras priklausė tik vyrams, gražiausia ir garsiausia 1660-ųjų „moteris“ teatro scenoje irgi buvo vyras – aktorius Edvardas (Nedas) Kynastonas, kurio gracija ir mokėjimas atrodyti itin moteriškai žavėjo publiką. Tačiau netrukus viskas pasikeitė. Iš tremties grįžęs karalius pagaliau leido aktorėmis būti moterims, o vyrams net uždraudė vaidinti moteris teatro scenoje. Aktoriui Kynastonui teko save atrasti iš naujo.

Tai istorinis įvykis, kuris teatro mene sukėlė tikrą revoliuciją. Gilus, įdomus spektaklio siužetas filosofiškai pasakoja apie lytis, vaidybą, aktorinį meną, uždegančią meilę ir apie tai, kad tikro talento nesunaikins jokia kritika.

Ar aktorius priklauso vaidmeniui, ar vaidmuo priklauso aktoriui? Kas lieka iš menininko atėmus jo meną? Ar tuomet tenka kurti savo sielą iš naujo? Sėkmė šypsosi tiems, kurie sugeba keistis ir atsakyti į klausimą „kas aš esu DABAR?“.

Teatras šį spektaklį rekomenduoja tiems, kas turi humoro jausmą, mėgsta aktorių vaidybą ir istorinius kostiumus, kam smalsu išvysti aktorystės meno užkulisius. Tiems, kas tiki meilės šviesa. Ir žinoma – mylintiems teatrą. Spektaklis patiks, jeigu patiko Ž. B. Moljero komedija „Skapeno klastos“ ir Ch. Hamptono drama „Pavojingi ryšiai“.

 

Vilniaus Užupio dramos teatras – Š e k s p y r o teatras

Premjera „Scenos gražuolė

Vaidina teatro meistrai ir jaunieji aktoriai: Povilas Liubinas, Saulius Čėpla, Arūnas Vozbutas, Laurynas Luotė, Greta Dovydaitytė, Paulius Dragūnas, Kajetana Ageikinaitė, Daiva Stankevičiūtė, Jurijus Mumyga.

Režisierė – Rita Urbonavičiūtė

Lapkričio 16 d. (penktadienį) 18:30 val. Kaišiadorių kultūros centre

Bilietų galite įsigyti Bilietai.lt ir Kaišiadorių kultūros centro kasoje.

Video: https://youtu.be/dZdV6p75K28Komentarai: