,,Šiltuose susitikimuose" - Edita Mildažytė

,,Šiltuose susitikimuose" - Edita Mildažytė

,,Šiltuose susitikimuose“ – Edita Mildažytė

     Šio susitikimo labai laukėme. Ne taip paprasta prisikalbinti televizijoje dirbantį žinomą žmogų atvykti į mažą miestelį. Bet mūsų kultūros centro direktorė Raselė Ščerbavičienė buvo labai atkakli ir net įkyri, taip po susitikimo  su viešnia juokėsi abi moterys. Kartais ir įkyrumas padeda. Tik jo dėka Žaslių kultūros centre ,,Šiltų susitikimų“ vakare svečiavosi Lietuvos žurnalistė, publicistė, TV laidų vedėja, prodiuserė, visuomenės veikėja Edita Mildažytė. Lietuvos žmonės šią energija trykštančią ir žodžio kišenėje neieškančią moterį daugiausiai pažįsta kaip ,,Bėdų turgus“ vedėją. 16 metų gyvavusi laida, padėjusi tūkstančiams žmonių sulaukti taip reikalingos pagalbos, jau baigė savo ,,gyvenimą“, bet paramos fondas, kurio įkūrėja ir yra Edita Mildažytė, dar tebeveikia ir toliau padės bėdos ištiktiems Lietuvos žmonėms. Šiuo metu LRT televizijos ekranas šeštadieniais kviečia savo publiką į ,,Vakarą su Edita“, laidą, pilną džiaugsmo ir net šėliojimo. Neapsiriboja ši veikli moteris vien tik laidų vedimu. Parašė ir išleido knygą ,,Pasimatymas su Lietuva“. Sukūrė nemažai dokumentinių filmų. Vieno iš jų ,,Moterų siluetai Lietuvos istorijoje“ ištrauką vakaro dalyviai galėjo pamatyti ,,Šiltų susitikimų“ metu. Kartu su žymiais Lietuvos žmonėmis 2017 m. žurnalistė dalyvavo trečiojoje ,,Nacionalinėje ekspedicijoje“.  Plaukdami 3 savaites laivu ,,Vytautas Didysis“ didžiausia Lenkijos upe Vysla, televizijos žiūrovams parvežė daug įdomios filmuotos medžiagos apie Žalgirio mūšį menančias vietoves, gražiausias Lenkijos pilis, susitikimus su Lenkijos lietuviais Punske ir kt. Šiemetinėje ekspedicijoje keliavo Dniepro upe, aplankė daugybę Ukrainos miestų, nufilmavo juose esančius objektus, kurie pasakoja apie skirtingus Lietuvos istorijos tarpsnius.  Taip pat šiemet Edita  dalyvavo žygyje ,,Vardan tos ...“ Buvo šio žygio organizatorė. Žygis prasidėjo Pasvalyje, o toliau keliai vedė į Radviliškį, Lazdijus, Marijampolę, Tauragę, Telšius, Uteną. Susitikimuose su vietos gyventojais buvo daug dainų, šokių, apsikabinimų, net priesaikų. Šitaip norėta šalies žmones uždegti šventinėms linksmybėms, t. y. Šimtmečio minėjimo renginyje Dainų šventėje.  ,,Šiltų susitikimų“ vakaro dalyviai galėjo išgirsti ir Editos Mildažytės dainavimą. Vesdama dainininko Edmundo Kučinsko vakarą, kad būtų įdomiau, vakaro vedėja uždainavo kartu su maestro. Dainą ,,Dvi širdys“ išgirdo  susirinkusieji ir Žasliuose. Pokalbio moderatorės paprašyta išduoti  jaunatviškumo paslaptį, viešnia paminėjo tris dalykus: genai, sportas ir savęs mylėjimas. Edita daro tai, kas jai patinka, kas suteikia jos veiklai džiaugsmo. Tiesa, paminėjo, jog po savo sutuoktinio Ginto mirties, dar pilnai neatsigavusi, dar žmonės nemato tikros Editos Mildažytės. Artėja pačios gražiausios, didžiausios metų šventės. Paklausta, kaip ruošiasi jas švęsti, žurnalistė papasakojo apie savo šeimoje vyraujančias tradicijas.  Mielai atsakė į publikos klausimus.

     Salėje malonu buvo matyti ir dar vieną svečią, atvykusį kartu su viešnia, ilgametį Vilniaus Rotušės ceremonmeisterį, pirmąjį po nepriklausomybės atkūrimo kultūros atašė Izraelyje, senienų rinkėją, menotyrininką, laidos ,,Daiktų istorijos“ vedėją Saulių Pilinkų.

    Džiugu, kad šis ,,Šiltų susitikimų“ renginių ciklas sukviečia  gražią klausytojų auditoriją. Tikimės ir ateinančiais metais nenuvilti savo klausytojų ir organizuoti naujus susitikimus su žymiais žmonėmis.

 

 Komentarai: