Kultūrinis mototuristinis ralis ,,Mototurizmo Sprintas 2019"

Kultūrinis mototuristinis ralis ,,Mototurizmo Sprintas 2019"

Kultūrinis mototuristinis ralis ,,Mototurizmo Sprintas 2019“ ir Žaslių punkte

     Tiek motociklų Žasliai dar turbūt nebuvo regėję. Ir tiek motociklininkų taip pat. Žasliai – vienas iš dvidešimt penkių punktų, kuriuos šio ralio dalyviai galėjo pasirinkti. Startavę nuo M. Mažvydo bibliotekos, kiekviena komanda rinkosi, kuriuos punktus aplankys, kuriuo keliu vyks. Žasliai, esantys pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno, sulaukė gausaus ralio dalyvių antplūdžio. Vieni jų atvyko iš Paparčių punkto, kiti – iš Vievio, dar kiti, persikėlę keltu iš Čiobiškio, atskubėjo iš kitos Neries pusės. Pačius pirmuosius atvykusius dalyvius pasveikino laikinoji Žaslių seniūnė Rasa Malinauskienė, linkėdama smagių akimirkų mūsų punkte, miestelyje, geros tolimesnės kelionės. Vėliau sutikti mototurizmo komandų atskubėjo ir rajono savivaldybės laikinasis Administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius. Kiekvienos atvykusios komandos  laukė užduotis – susirišti iš šiaudų angeliuką, kuris lydės motociklininkus tolimesnėje kelionėje. Gal ir neįprasta bei netikėta užduotis vyrams, bet dirbo komandos labai kruopščiai, nuoširdžiai, neskubėdamos. Atliekant užduotį, talkino tradicinė amatininkė Lina Dubosienė, jos dukra Nida, net Žaslių tradicinių amatų centro veiklų koordinatorė ir organizatorė Ilona Grabijolienė padėjo amatininkėms, kad ralio dalyviai galėtų tiksliai atlikti užduotį ir išsivežtų iš mūsų miestelio savo pačių rankomis pasigamintą darbelį. Motociklininkai dar turėjo atsižymėti mūsų punkte ir nusifotografuoti prie miestelio aikštėje stovinčio paminklo. Tą dalyviai ir darė – skubėjo prie seniūnės Rasos, kuri antspaudavo specialius komandų pasus, fotografavosi su amatininkėmis, seniūne, kultūros centro darbuotojomis. Reikia pasakyti, kad angeliukų gamyba buvo pasirinkta neatsitiktinai. Žaslių herbe vaizduojamas kviečių pėdas, o virš jo – du angelai laikantys laurų vainiką, kuriame lotyniškai įrašyta: EX MANCIPIO LIBERTAS (Nuosavybė – tai Laisvė). Paminklas, stovintis miestelio aikštėje,  kai kuriais motyvais atkartoja Žaslių herbą – jame taip pat lotyniškas užrašas, vaizduojamas kviečių pėdas ir du angelai, simbolizuojantys šimtmečių praeitį ir bendruomenės vienybę bei gerovę. Taigi, angeliukas primins mototuristams patį miestelį, jo herbą ir aikštėje stovintį paminklą.

      Ralio dalyviai galėjo atsigaivinti pelynų gira, kurią pagamino  bibliotekininkė Onutė Karvelienė, paragauti  Nasevičių šeimos keptos duonos, šeimininkių Giedrės Sasnauskienės bei Juditos Vaškevičienės slėgtų sūrių, lašinių. Taip pat dalyviams buvo papasakota apie Žaslių miestelį, trumpai pristatyta jo istorija. Kas norėjo, galėjo prisiminimui pasiimti mažą suvenyriuką - degtukų dėžutę, kurios vienoje pusėje – Žaslių herbas, o kitoje – Žaslių miestelio vaizdas iš paukščio skrydžio. Norime tikėti, kad iš mūsų miestelio aikštės, kurioje ir buvo įsikūręs punktas, ralio dalyviai išsivežė pačius geriausius įspūdžius.

 Komentarai: