Projektas ,,Pasaulinio garso perlas, neatrastas Lietuvoje"

Projektas ,,Pasaulinio garso perlas, neatrastas Lietuvoje"

 Žaslių kultūros centras baigė įgyvendinti projektą ,,Pasaulinio garso perlas, neatrastas Lietuvoje“, skirtą žymiausio pasaulyje žasliečio, pianisto, kompozitoriaus Leopoldo Godovskio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Įgyvendindami šį projektą, praeitų metų spalio mėnesį,  surengėme koncertą, kuriame  kūrinius atliko žinomi Lietuvos muzikos grandai: pianistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Petras Geniušas ir Lietuvos muzikantas- pianistas, M. K. Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas. Skambėjo L. van Bethoveno, F. Šopeno ir kitų kompozitorių kūriniai. O L. Godovskio europietiški šokiai, kuriuos  kompozitorius parašė ir,  gyvendamas Amerikoje koncertų metu pristatydavo  klausytojams, atlikti keturiomis rankomis - vienu rojaliu grojo abu garbūs muzikantai. Projektą  ir L. Godovskio gyvenimo, veiklos svarbiausius momentus pristatė Kaišiadorių meno mokyklos direktorė Eugenija Švelnikienė. Renginys tiesiogiai buvo transliuojamas per Žaslių kultūros ir tradicinių amatų centrų socialinį tinklą -  facebook paskyrą. Dalis klausytojų galėjo gėrėtis koncertu būdami namuose, kadangi pačiame kultūros centre vietų skaičių dėl covid -19 ligos protrūkio teko riboti.

Kitas koncertas buvo surengtas jau šiemet, gegužės 8 dieną, deja, filmavimas vyko dar be žiūrovų. Šį kartą pasirodymą surengė Čiurlionio kvartetas, pianistė Simona Zajančauskaitė ir aktorė Dalia Michelevičiūtė. Skambėjo L. Godovskio , kuriuos atliko pianistė S. Zajančauskaitė, F. Šuberto, E. Grygo ir kitų kompozitorių kūriniai.  Koncerto metu  M. Cvetajavos, Č. Milošo, J. Vaičiūnaitės eiles, ištraukas iš L. Melniko straipsnelio apie L.Godovskį skaitė aktorė D. Michelevičiūtė. Filmuota medžiaga buvo įkelta į kultūros centro cocialinio tinklo Facebook paskyrą.

 Nepaprastai esame dėkingi už gražų bendradarbiavimą Lietuvos nacionalinei filharmonijai ir vyresniajai vadybininkei, projektų ,,Visai šeimai“ koordinatorei Birutei Urbonienei. Džiaugiamės, jog šį projektą, kurio vadovė kultūros centro direktorė Raselė Ščerbavičienė, finansavo Lietuvos kultūros taryba, savo lėšomis prisidėjo ir Kaišiadorių rajono savivaldybė. Mūsų siekiuose – tęsti koncertus, skirtus šiai iškiliai asmenybei ir sugrąžinti kompozitoriaus kūrybą į jo gimtąjį miestelį Žaslius.Komentarai: