Muzikos akordais suskambo festivalis Žasliuose

Muzikos akordais suskambo festivalis Žasliuose

Su alyvų žiedų margaspalvėmis kekėmis į Žaslius  atskubėjo vasara. Užburiantis žiedų grožis, o dar labiau kvapas sustabdė ne vieną žaslietį ir miestelio svečią pasigrožėti įspūdingomis alyvų žvakelėmis ir užuosti nepaprastą, kerintį  jų aromatą. Tarsi alyvų žiedų kvapą šiemet paskutinėmis nueinančio pavasario dienomis žmonės  gaudė ir informaciją apie pirmą kartą rengiamą festivalį ,,Spinduliuojantis tikėjimu ir gerumu“, skirtą kardinolo Vincento Sladkevičiaus metams paminėti. Penkių dienų festivalio programa kvietė nepraleisti nė vieno vakaro, nes tie vakarai vienas už kitą gražesni atrodė. Tad dauguma lankytojų ir pasirinko tų nuostabių vakarų siūlomą repertuarą. Su jauduliu laukė šio festivalio ir organizatoriai – Žaslių kultūros centras ir nacionalinė Lietuvos filharmonija –  per trumpą laiką viską suderinti buvo, iš tiesų, nemenkas iššūkis.  Bet visi darbai vyko pakankamai sklandžiai ir laiku.

Pirmoji diena ypatinga – festivalio atidarymo koncertas Žaslių Šv. Jurgio bažnyčioje. O koncertuoti atvyko operos primadona Irena Milkevičiūtė (sopranas),viena perspektyviausių jaunosios kartos solisčių, dainininkė Eglė Stundžaitė (sopranas), vargonininkė Renata Marcinkutė – Lesieur ir Lietuvos bei užsienio konkursų laureatė, violončelistė  Rugilė Juknevičiūtė. Koncerto vedėja – charizmatiškoji aktorė Dalia Michelevičiūtė. Sveikinimo žodį tarė Žaslių kultūros centro direktorė Raselė Ščerbavičienė, apie kardinolą, svarbiausias jo gyvenimo datas, ryškiausius asmenybės bruožus papasakojo bažnyčios klebonas Algis Ananis. O tuomet po bažnyčios skliautais nuaidėjo G. Caccini, A. Viualdi, G. F. Händel, F.Shubert, C. Franck, lietuvių kompozitoriaus A. Kačanausko muzikos garsai. Tarsi sustojo, tiesiog sustingo laikas, publika gaudė kiekvieną  garsą, kiekvieną žodį, užburianti tyla  bažnyčioje, kai atliekami kūriniai ir aplodismentų audra jiems pasibaigus. Džiugu, jog į festivalio atidarymo koncertą atėjo ne tik žasliečiai, atvyko klausytojai iš Kaišiadorių, Elektrėnų, net Vilniaus ir Kauno miestų. Atvyko  LR Seimo narės Silva Lengvinienė bei Vilija Targamadzė.

Antrąją dieną festivalio lankytojai kviečiami į kardinolo tėviškę - Guronis. Čia, Rožinio slėpinių parke, laukė klausytojų Čiurlionio kvartetas, solistė Aušra Kriščiūnaitė (sopranas), Renata Marcinkutė – Lesieur(vargonai) ir aktorė Dalia Michelevičiūtė. Rožinio slėpinių parką užpildė J.S Bach, G. Verdi, E. Gryg, A. Piazzolla, lietuvių kompozitorių J. Naujalio, M.K. Čiurlionio, J. Gruodžio muzika. Net pro šalį pralekiantys traukiniai ir vėjo šuorai, trikdantys mikrofonų garsus, nenustelbė nuostabaus atlikėjų pasirodymų ir aktorės skaitomų kūrinių.

Trečioji diena vėl sukvietė klausytojus į Žaslių bažnyčią.  Puikų ir įsimintiną pasirodymą ,,Nubudimas“ paruošė ansamblis ,,Muzica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris). Koncerto vedėja Janina Pranaitytė kvietė pasirodymui solistus Dovilę Kazonaitę ( sopranas), Robertą Beinarį (obojus), Gediminą Kviklį (klavesinas),  Ramunę Grakauskaitę (smuikas), Luką Adomaitį (violončelė), Donatą Butkevičių (kontrabosas) atlikti V. Striaupaitės – Beinarienės, A. Vivaldi, J. S. Bach, E. Morricone, G. F. Händel kūrinius. Pabaigoje ansamblis ,,Muzica Humana“ ir solistė D. Kazonaitė jaudinančiai atliko G. Jautakaitės dainą ,,Viešpaties lelija“.

Ketvirtoji diena vėl toje pačioje Žaslių bažnyčioje. Tik šį kartą pasirodymą surengė Valstybinis Vilniaus kvartetas ir nuostabaus balso solistė Jomantė Šležaitė – Paukštė (sopranas). Koncertą  vedė aktorė Dalia Michelevičiūtė. Jos žodžiai ir skaitoma poezija užbūrė publiką. Programoje skambėjo R. Shumann, F. Shubert, C. Franck, E. Gryg, J. Naujalio, M. K. Čiurlionio ir J. Karnavičiaus muzika.

Festivalio baigiamasis koncertas vyko Žaslių miestelio aikštėje. Po keturių vakarų klasikinės muzikos suskambo kitokio žanro, bet įspūdinga muzika, atliekama žymiausios lietuvių liaudies dainų atlikėjos, pasakotojos Veronikos Povilionienės ir saksofonisto Petro Vyšniausko.  Taip gražiai keturis vakarus Dievulis dovanojęs gražų orą, staiga paskutinę dieną iškrėtė pokštą ir atsisveikinimui pasiuntė trumpą, bet gana gausų lietų. Smagu, kad žmonės neišsibėgiojo, o tik pasislėpė po parduotuvių, autobusų stotelės, seniūnijos stogais. Iš po debesies pasirodžius saulei, vėl visi sugrįžo į savo vietas ir klausėsi, kartu dainavo, džiaugėsi įspūdingais atlikėjų pasirodymais.

Festivalis baigėsi, bet dar gyvename jo įspūdžiais. Ir planuojame naujus renginius. O kad taip sklandžiai pavyko, dėkojame nacionalinei Lietuvos filharmonijai, šios įstaigos generalinei direktorei R. Prusevičienei bei vyr. vadybininkei, projektų ,,Visai šeimai“ koordinatorei B. Urbonienei, festivalio globėjoms LR Seimo narėms S. Lengvinienei ir V. Targamadzei, verslininkams A. Pašukevičiui ir A. Radvilai, Žaslių seniūnei G. Stankevičienei, Žaslių Šv. Jurgio bažnyčios klebonui A. Ananiui ir Kaišiadorių vyskupijos kurijai, Eucharistinio Jėzaus kongregacijos  seserims Mildai ir Gertrūdai, reziduojančioms Guronyse, ,,Reginos gėlių salonas“ savininkei R. Kaselienei. Nuoširdų ačiū tariame ištikimiems festivalio lankytojams.

Valė Kurgonienė, Žaslių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorėKomentarai: