Saldžiausia ir karščiausia šventė

Saldžiausia ir karščiausia šventė

Žasliuose nušurmuliavo pats didžiausias vasaros renginys -Spurgų šventė, gausiai sukvietusi žmones iš visos Lietuvos. Šiemet ji buvo organizuojama antrą kartą ir tikimės, jog taps tradicine. Kaip ir kiekvieno masinio renginio lauke pats didžiausias organizatorių galvos skausmas – koks bus oras. Ir pasiruošimas: sunkus, varginantis. Bet oras buvo puikus, džiaugsmingi šventės dalyvių veidai, mielos jų šypsenos atpirko visus lig tol patirtus rūpesčius.

Ši šventė prasidėjo kiek neįprastai. Pirmiausia karštais plojimais, linkėdami ištvermės ir kuo geriausios sėkmės, išlydėjome į plaukimo trasą  klubo ,,Ilgaplaukiai“ prezidentą, plaukimo meistrą Vaidotą Gumbį, kuris tądien ,,šturmavo“ patį didžiausią Žaslių ežerą. Vaidotui tai buvo 5-asis ežeras iš projekto ,,33. Atrasti. Pažinti. Perplaukti“, kuriuos Lietuvos plaukimo meistrų rekordininkas ruošiasi perplaukti visus, įmanomus plaukti, Kaišiadorių rajono ežerus.

Tolstant nuo kranto Vaidotui Gumbiui sporto ,,pasaulis“ nesibaigė. Tame pačiame ežere rikiavosi vandens dviračių varžybų dalyviai. Šių varžybų iniciatorius – verslininkas Arūnas Bapkauskas. Varžybų dalyviai naudojo Arūno vandens dviračius. Neužilgo turėjome ir nugalėtojus – Kornelijų Bakūną ir Denisą Morkūnaitę. Jiems atiteko saldus prizas – kilogramas spurgų.

 O bažnyčios slėnyje tuo tarpu vyko pats šventės įkarštis. Palapinėse prie stalų  išsirikiavo ir vaikai, ir suaugę, laukdami šokolado ir karamelinių saldainių edukacijų. Atidžiai visi klausė šių programų vadovių Eglės ir Dianos pasakojimų, nurodymų ir gaminosi saldžias dovanas. Kitose palapinėse kaip bitelės prie viryklių triūsė spurgų virėjos: šauni komanda iš Elektrėnų profesinio mokymo centro bei mūsų rajono tradicinės amatininkės Daiva Maldžiuvienė ir Onutė Raudeliūnienė. Kiek šių saldžių skanėstų buvo išvirta kažin ar suskaičiuotume, bet jų šiais metais užteko visiems norintiems nusipirkti. Šventės dalyvių akį traukė ir virėjų apranga – taip gražiai visos buvo pasipuošusios, būtent šiai šventei skirtais apdarais. Todėl daugelis negalėjo atitraukti akių ne tik nuo moterų rankų miklumo, bet ir nuo jų grožio. Neatsiliko nuo spurgų virėjų ir lauko prekybininkai. Viliojo sūrių, duonos, šimtalapių, pyragų, giros, sertifikuoto alaus, ledų, medaus kvapais. Galėjo šventės dalyviai nusipirkti ir suvenyrų. Begalinį džiaugsmą, kaip ir pernykštėje šventėje, sukėlė paleista putų mašina. Putų jūroje maudėsi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, nebodami, kad sušlaps, mėgavosi jų teikiama vėsa. Skardus vaikų juokas sklido ir nuo batutų.

Šventės dalyviai labai laukė ir muzikos grupių pasirodymų. Muzikos, kaip ir spurgų, šventėje nestigo. Šiemet net iš Zarasų krašto atvyko kantri stiliaus muzikos kapela ,,Sadūnai“, visiems puikiai žinoma iš televizijos laidų ,,Duokim garo“ ir ,,Gero ūpo“. Daug trunksmo (trankumo) ir gerų emocijų šios kapelos vyrukai Žasliams davė.  ,,Sadūnus“ keitė muzikinė grupė ,,Nerija“.  O žmonės šoko, kartu dainavo, šėlo muzikos ritmų pagauti.

Kaip tik tuo laiku, perplaukęs Žaslių ežerą, sugrįžo plaukimo meistras Vaidotas Gumbis. Ovacijų banga sutiktas ežero nugalėtojas. Vaidotui, kaip ir vandens dviračių varžybų nugalėtojams, įteikta spurgų.

Šios šventės metu, šalia plaukimo meistro palapinės, stovėjo autobusas, kuriame medikai laukė norinčių pasiskiepyti. Žmonės, suprasdami esamą šalyje situaciją, mielai  atsiliepė į medikų raginimą ir skiepijosi.  Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės biuro darbuotojai, organizavę šią akciją, liko patenkinti.

Smagu, jog toje tūkstantinėje žmonių minioje galėjome sutikti LR Seimo nares V. Targamadzę ir S. Lengvinienę. Šventės dalyvius pasveikino ir saldžią dovaną organizatoriams įteikė rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas.

Kad šventė būtų dar gražesnė, kultūros centro darbuotojams padėjo verslininkas A. Radvila, kaišiadorietė N. Adukonienė, UAB ,,Rimsigna“, Žaslių seniūnijos darbuotojai.. Ačiū tariame Seimo narėms Vilijai už suvenyrus, kurie buvo įteikti šventės dalyviams ir Silvijai, kurios rūpesčiu taip gražiai šventėje pasirodė Elektrėnų profesinio mokymo centro spurgų virėjų komanda. Nuoširdų ačiū tariame ir savanorėms Nikoletai, Augustinai, Evelinai. Dėkojame visiems šventės dalyviams, sukūrusiems nuostabų bendrystės jausmą.Komentarai: