Šventė sugrįžo į Žaslius

Šventė sugrįžo į Žaslius

Sugrįžo.... po dviejų metų pertraukos, vieni kitų išsiilgę, išsiilgę tos gyvos bendrystės, to džiugaus buvimo kartu, nes tai jau 8-oji tradicinių amatų ir folkloro šventė. Šventės dalyvius pasveikino rajono savivaldybės meras V. Tomkus, savivaldybės tarybos narys, verslininkas A. Radvila ir Žaslių seniūnė G. Stankevičienė. Seniūnė  įteikė padėkas seniūnijos gražiausių sodybų šeimininkams, aktyviems seniūnijos pagalbininkams.

Kaip niekada daug į šventę atvyko tradicinių amatininkų, tautodailininkų, amatų puoselėtojų. Aplankę šventę žiūrovai galėjo pamatyti ir prisiliesti prie įvairiausių amatų – vytelių pynimo,  vilnos vėlimo, mezgimo, sodų rišimo, kailiadirbystės, odininkystės, keramikos, žvakių liejimo, vytinių juostų rišimo, drožybos, kalvystės ir dar daugelio kitų amatų. Kaip visada jaunieji šventės dalyviai aktyviai įsijungė į karamelinių saldainių edukaciją. Savo gaminius siūlė aludariai, sūrininkai, duonos, pyragų, šimtalapių kepėjai. Norinčių paskanauti šašlykų, kibinų ir kitų užkandžių laukė UAB ,,Sveikos mitybos partneriai“. Turbūt bene didžiausio lankytojų dėmesio sulaukė Dr. Algirdas Amšiejus, ant asfalto įkūręs mini sodą. Kokių sodinukų tik čia nebuvo! Žmonės noriai pirko obelaites, kriaušaites, trešnes, šilauoges,  avietes, spanguoles ir kitus medelius bei krūmus. O kaip smagu klausyti pačio daktaro patarimų, konsultacijų.

Susirinkusią publiką linksmino ir bendrystės jausmą puoselėjo folkloro ansambliai: Kaišiadorių kultūros centro vaikų ir jaunimo ,,Žilvita” (vad. L. Morkūnienė), Birštono kultūros centro ,,Raskila” (vad. R. Ruočkienė), Utenos kultūros centro ,,Davila” (vad. M. Morkūnaitė) ir Garliavos sporto ir kultūros centro ,,Gegutala” (vad. N. Grivačiauskienė). Kiek dainų sudainuota, kiek šokių sušokta!

Šventės žiūrovai šiltai sutiko ir jauną Žaslių kultūros centro suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvą, vadovaujamą V. Andriulevičienės.

Šio renginio pabaigą vainikavo dainų autorius, prodiuseris, žurnalistas, Lietuvos kantri tėvu tituluojamas dainininkas ir muzikantas Virgis Stakėnas.

Žaslių kultūros centras dėkingas už pagalbą, organizuojant šią tradicinę šventę,  partneriams: Žaslių seniūnijai, Žaslių pagrindinei mokyklai, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centrui, Kaišiadorių kultūros centrui. Pagrindiniam šventės rėmėjui UAB ,,Gudobelei”, rėmėjams: veslininkui A. Radvilai, žasliečiams L. Lazauskui, V. ir A. Malakauskams, talkinusioms savanorėms A. Aleksiūnienei, R. Kareckienei, G. Sasnauskienei, E. Sasnauskaitei, informaciniams rėmėjams ,,Kaišiadorių aidai”, internetiniam dienraščiui ,,Atspindžiai”, Kaišiadorių turizmo ir verslo informaciniam centrui bei socialiniam klubui ,,Senjorų pasaulis”  iš Vilniaus.Komentarai: