Gruodžio 3 d. 18:00, Žaslių Kultūros Centre galėsite mėgautis koncertu, Kaišiadorių muziejaus paroda apie L. Godovskį ir paskaita.
Susipažinkite su atlikėjais
MŪZA RUBACKYTĖ GOLAY
Lietuvių pianistė, pedagogė. Pekino konservatorijos garbės profesorė (2009).
Vaikystėje skambinti fortepijonu mokė motina T. Gomolickaitė Rubackienė ir teta I. Gomolickaitė Debiutavo 7 metų su Lietuvos kameriniu orkestru skambino Lietuvos filharmonijos Didžiojoje salėje . 1973–76 studijavo Lietuvos konservatorijoj . 1982 baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją ir aspirantūrą. 1988–89 tobulinosi Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje, 1990–91 – Paryžiaus A. Cortot aukštojoje muzikos mokykloje. Nuo 1978 su pertraukomis dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje profesorė (2009). 1992–98 dėstė Europos konservatorijoje, 1998–2014 – S. Rachmaninovo rusų konservatorijoje (abi Paryžiuje).
Nuo 2010 F. Liszto tarptautinės asociacijos biuro narė, nuo 2011 – Lietuvos Liszto asociacijos Lisztuania prezidentė. Rengia meistriškumo kursus įvairiose valstybėse. Pianistų tarptautinių konkursų žiuri narė (F. Liszto Utrechte, M. K. Čiurlionio Vilniuje). Tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė (2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Išleido biografinę knygą Gimusi po fortepijonu (Née sous un piano 2020, lietuvių kalba 2022). Apie M. Rubackytę Golay sukurtas dokumentinis filmas Mūza (2023, režisierė A. Marcinkevičiūtė).
Koncertuoja Europos, Amerikos, Azijos, Afrikos valstybėse su žymiais simfoniniais orkestrais, rengia solo koncertus prestižinėse koncertų salėse (Wigmore Hall Londone, Paryžiaus operoje ir Salle Gaveau, Amsterdamo Concertgebow, Ženevos Victoria Hall, Buenos Airių Teatro Colón, Aucklando filharmonijoje, Tokijo Casals Hall). Skambina su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Vilniaus kvartetu. Skambino diriguojant Vachtangui Žordanijai (g. 1943), V. Gergijevui, Pavelui Koganui (g. 1952), Džansungui Kachidzei (1935–2002), Kennethui Schermerhornui (1929–2005), Uriui Segalui (g. 1944), L. Slatkinui ir kitiems. Repertuarą sudaro daugiau kaip 45 koncertai su orkestru ir apie 35 solo koncertai, sceniniai projektai. Garsėja ir pripažinta kaip F. Liszto muzikos atlikėja (trečdalį kompaktinių plokštelių sudaro šio kompozitoriaus kūryba). Įgrojo plokštelių, padarė radijo įrašų, išleido daugiau kaip 35 kompaktines plokšteles. Paryžiaus radijuje parengė 5 laidų ciklą M. K. Čiurlionis ir lietuvių muzika.
Apdovanojimai
Respublikinio pianistų konkurso Taline I premija (1976), pianistų konkurso Leningrade III premija (1977), Liszto-Bartóko tarptautinio pianistų konkurso Budapešte Didysis prizas (1981), tarptautinio pianistų konkurso Les Grands Maîtres Français paryžiuje I premija (1990), Gedimino ordino Komandoro kryžius (1997), Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija, Lietuvos nacionalinė premija (abi 2006), Lietuvos muzikų sąjungos Auksinio disko apdovanijimas (2008), Vengrijos Respublikos kultūros ministerijos prizas Pro Hungarica (2012), ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro didysis kryžius (2018), Vengrijos ordino Už nuopelnus Riterio kryžius (2024).
DAINIUS VAIČEKONIS
Kaip solistas ir bendradarbiaujantis menininkas aktyviai vykdo atlikėjų karjerą JAV ir Europoje. Jis buvo Lietuvos nacionalinio simfoninio, Vašingtono universiteto, Butte Montanos, Bremertono, Port Andželo simfoninio, Skagito ir Sietlo Ramiojo vandenyno universiteto simfoninio orkestro solistas. Francis Walton apdovanojimų turo konkurso ir Vašingtono universiteto koncertų konkurso nugalėtojas, taip pat buvo prizininkas tarptautiniame Franzo Schuberto pianistų konkurse Dortmunde, Vokietijoje. Dr. Vaičekonis įgijo diplomus Nacionalinėje Čiurlionio meno mokykloje Vilniuje, Lietuvos muzikos akademijoje, Mozarteum akademijoje Zalcburge, Bowling Green State universitete Ohajo valstijoje ir Vašingtono universitete. Jo mentoriai – garsūs Europos ir Amerikos menininkai bei mokytojai Robinas McCabe'as, Jerome'as Rose'as, Jurgis
Karnavičius, Mūza Rubackytė ir Gediminas Kviklys. Jis koncertavo Karl-Heinz Kämmerling ir Christian Zacharias meistriškumo kursuose. Jis buvo Vašingtono universiteto muzikos
mokyklos menininkas. Daktaras Vaičekonis gavo Gerberdingo stipendiją Vašingtono universitete. Jo disertacija „Miškas medžiams: Bethoveno fortepijoninės sonatos kaip integruoti ciklai“ buvo paskelbta Vokietijoje 2009 m. Jis koncertavo Benaroya Nordstrom Recital salėje, Meany Hall, KING FM laidoje „Live by George“, „The Beat“ “ viešajame KUOW radijuje, Bumbershoot, UW vasaros menų festivalyje, Pranciškonų naktų festivalyje Ohajo valstijoje ir yra dažnas atlikėjas SPU fakulteto koncertų cikle. Dr. Vaičekonis koncertavo su Vilniaus styginių kvartetu ir su tokiais iškiliais artistais kaip smuikininkai Alexander Velinzon, Ilkka Talvi ir Marjorie Kransberg-Talvi, fleitininkai Edmund Paul Davies ir Magali Mosnier-Karoui, klarnetistas Seanas Osbornas, Kamerinių šokių trupė. Jis taip pat daug koncertuoja su žmona Asta kaip fortepijoninis duetas. Neseniai atliktas jų projektas „Izraelio, JAV ir Lietuvos gyvų kompozitorių muzika dviem fortepijonams“ buvo pristatytas Izraelio mokyklose – Jeruzalės muzikos akademijoje, Beer Ševos konservatorijoje ir Levinskio pedagoginiame koledže Tel Avive. Jis dirbo teisėju ENKOR, MTNA, Francis Walton ir kituose Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų konkursuose, taip pat Sietlo Ramiojo vandenyno universiteto Puget Sound kamerinės muzikos seminarų treneriu. Dėstė meistriškumo kursus Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje Kaune ir Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje Izraelyje. Jo mokiniai sėkmingai dalyvauja festivaliuose ir konkursuose visoje šalyje. 2014 m. dr. Vaičekonis skaitė paskaitą ir rečitalį apie legendinio amerikiečių pianisto, kompozitoriaus ir pedagogo Leopoldo Godowsky gimtinėje Lietuvoje, Žasliuose.
CARLAS PETERSSONAS
1981 metais Lunde (Švedija) gimęs Carlas Peterssonas pradėjo groti pianinu būdamas penkiolikos metų. Per dešimt metų jis baigė Karališkąją Danijos muzikos akademiją Kopenhagoje ir įgijo fortepijono ir pedagogikos laipsnius pas José Riberą. Studijuodamas dalyvavo daugybėje tarptautinių meistriškumo kursų Danijoje, Švedijoje, Izraelyje. Carlas buvo apdovanotas Tel-Hai International Piano MasterClasses stipendija ketverius metus iš eilės, kur mokėsi pas Pnina Salzman, Viktorą Derevianco, Emanuelį Krasovskį, Staffan Scheją ir Nikolajų Petrovą.
Carlas ir toliau koncertuoja Kanadoje, JAV, Kinijoje, Honkonge, Makao, Taivanyje, Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Vokietijoje ir Izraelyje. Ankstesni pasirodymai buvo tokiose vietose kaip Kanados nacionalinė meno galerija Otavoje, Glenno Gouldo studija CBC Toronte, Kanadoje, Šanchajaus Rytų meno centras Kinijoje ir Kleinhanso muzikos salė Bafale, JAV. Carlas bendradarbiavo su dirigentais JoAnn Falletta, Kerry Stratton, Jiri Starek ir Niklas Willén su tokiais orkestrais kaip Bafalo filharmonija, Toronto koncertinis orkestras ir Nacionalinis Čekijos radijo orkestras. Carlas dažnai kviečiamas dalyvauti tarptautiniuose muzikos festivaliuose, tokiuose kaip „Music and Beyond“ Kanadoje, Tarptautiniame Šopeno festivalyje Antonine, Lenkijoje ir Bethoveno festivalyje Teplice, kuriuos jis atidarė iškilmingame koncerte kartu su Teplice filharmonija ir choru. Čekijos filharmonija.
2013 m. Carlas Peterssonas gavo daktaro laipsnį iš Krokuvos muzikos akademijos, kur asistavo Mariola Cieniawa klasėje. 2008 m. jis grojo pripažintą dviejų Friedricho von Flotow fortepijoninių koncertų įrašą su Pilzeno filharmonijos orkestru, išleistą leidyklos Sterling. 2011 m. Carlas įrašė Leopoldo Godowskio „Java Suite for Sterling“, o po metų Jacques'o Offenbacho ir Friedricho von Flotow duetus violončelei ir fortepijonui. Kanados turo metu jis CBC radijuje įrašė Griego fortepijoninį koncertą ir sulaukė didelės sėkmės. 2015 m. Carlas išleido kitą savo albumą su Edvardo Griego fortepijoniniais koncertais ir Helge Evju sukurta nebaigto Griego fortepijoninio koncerto versija. 2016 m. Carlas išleido savo antrąjį albumą, skirtą Grand Piano, kurio pasaulinės premjeros atliko Per Nørgård, Siemens muzikos premijos laureatas.
Kaip dėstytojas Carlas Peterssonas buvo pakviestas kaip kviestinis pranešėjas, be kita ko, Karališkojoje Švedijos muzikos akademijoje, Toronto universitete, Tel Avivo universitete, Honkongo scenos menų akademijoje, Otavos universitete ir Naujosios Anglijos konservatorijoje, bendros programos su Harvardo universitetu.