Suaugusiųjų mokymosi savaitė ,,Mokymosi jėga ir džiaugsmas"

Suaugusiųjų mokymosi savaitė ,,Mokymosi jėga ir džiaugsmas"

Suaugusiųjų mokymosi savaitė ,,Mokymosi jėga ir džiaugsmas“1. Lapkričio 13 d. Pirmosios dienos užsiėmimas (1 ak. val.) prasidėjo literatūrine-muzikine kompozicija ,,Vaistai nuo senatvės, arba ko nepaisant amžiaus, nereikėtų pamesti, ko ieškoti ir ką atrasti..“ Užsiėmimą vedė Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė.  Užsiėmimas  padėjo klausytojams susikaupti, pasimėgauti ir pasidžiaugti.  Šioje  kompozicijoje meninis žodis, skambanti  muzika, ekrane rodomi vaizdai, nuotraukos ir video siužetai  harmoningai susiliejo.  Buvo klausiama, kas yra laikas? Kodėl praeitis veikia ateitį? Buvo varijuojama laiko ir prasmės temomis. Kuo gali būti mums naudinga pasikartojanti kasdienybė?  Anot pateikėjos, ji mums duota kaip galimybė išreikšti Meilę. Juk svarbu ne kiek metų nugyvenome, bet kiek tuose metuose buvo gyvenimo. Kaip neperšokti dabarties? Buvo pateikta užduotis per pavyzdžius bandyti save patikrinti, ar esi protingas, ar išmintingas…  Violetos patarimu, būtina papuošti savo gyvenamąjį laiką širdžiai mielais užsiėmimais.

  1. Lapkričio 14 d. Antrajame užsiėmime (2 ak. val.) atėjusieji save išbandė dailės studijoje. Užsiėmimą vedė Jonas Katkevičius. Kaip patys šio užsiėmimo lankytojai sakė, jog tai buvo atsipalaidavimas, atsigavimas, atitrūkimas nuo rūpesčių, poilsis po dienos darbų. Dailės studijos metu buvo aptariama koloristinė tapyba, atliekamos užduotys šia tema.
  2. Lapkričio 15 d. Trečiąją dieną sodybų apželdinimo studijos užsiėmimą vedė sodybų apželdinimo specialistė, agronomė, žaslietė Rasa Ostromeckienė. Renginio metu (2 ak. val.) lektorė konkrečiais pavyzdžiais ir vertingais patarimais pasidalijo, kaip nebrangiai ir skoningai apželdinti sklypą. Atkreipė dėmesį į kompoziciją, kuri turėtų būti kaip natūralioje gamtoje, į peizažo formas ir atspalvius. Taip pat kalbėta apie sodo ir daržo planavimą, išdėstymą, įrengimą ir priežiūrą.

 

  1. Lapkričio 16 d. Ketvirtajame užsiėmime vesta paskaita ir praktinis užsiėmimas ,,Rašymo terapija“ (2 ak. val.) Kai savo mintis ir jausmus perteikiame raštu, vyksta kai kas ypatingo - rašymas leidžia atsitraukti ir pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, išgyventi kylančius jausmus, juos paleisti, patirti įžvalgų, pamatyti naujas galimybes. Be to, rašydami esame atviresni, nei kalbėdami. Tyrimai rodo, kad, rašymas gerina nuotaiką, savijautą, mažina stresą, padeda efektyviau spręsti problemas.

Užsiėmimo metu:

  • sužinota, kuo rašymas gali būti naudingas, apie ką ir kaip reikėtų rašyti
  • atlikta keletą praktinių rašymo užduočių, skirtų atsipalaiduoti ir geriau save pažinti.

Užsiėmimą vedė Jovita Klevinskienė – geštalto psichoterapijos praktikė.

 

  1. Lapkričio 17 d., penktasis užsiėmimas (2 ak. val.) Dainavimo studiją vedė Zūbiškių vokalinis moterų ansamblis ir vadovė Valerija Jankauskienė. Kartu su ansamblio moterimis užsiėmimo dalyviai mokėsi dainuoti romansus ir meilės dainas. Buvo dainuojama pritariant gitarai ir akordeonui. Kadangi romansai iš esmės melodramiški, jais siekiama sugraudinti, sujaudinti klausytoją, tad vakaras buvo lyriškas, jausmingas, bet ne graudus.

 

  1. Lapkričio 18 d., šeštasis užsiėmimas (2 ak. val.) Vyko edukacinė vilnos vėlimo programa, kurią vedė Kaišiadorių šventosios Faustinos mokytoja Jolanta Drumstaitė. Pirmiausia tradicinių amatų koordinatorė Ilona Grabijolienė trumpai pristatė vilnos kelią – nuo avelių kirpimo iki vilnos apdorojimo. Kultūros centro darbuotojas Kęstutis Žurauskas pademonstravo, kaip karšiama vilna. Tuomet amatininkė Jolanta Drumstaitė mokė pasigaminti plokštuminį darbelį, kur juodos vilnonės medžiagos fone, badant specialiomis adatėlėmis, gimė spalvoti paveikslai. Vėliau pasigamintas ir erdvinis darbelis – avytė.

 

  1. Lapkričio 19 d., septintasis užsiėmimas (2 ak. val.) Pyragų diena. Kepame žaslietiškus saldumynus. Užsiėmimą vedė Paparčių mokyklos- daugiafunkcio centro mokytoja Daiva Matačiūnienė. Pyragai buvo išsikepti namuose, o tradicinių amatų centre aliejuje virėme tik Žaslių kraštui būdingą Kūčių patiekalą - šaltanosius. Į šaltanosių vidų buvo dedami saldinti tarkuoti obuoliai arba maltos aguonos. Šiuos pyragėlius mokytoją Daivą išmokė virti mama, kilusi iš Žaslių seniūnijos. Šaltanosiai buvo ragaujami šilti, užgeriant žolelių arbata.



Komentarai: