29-asis Laisvės pavasaris

29-asis Laisvės pavasaris

Jau 29-asis...

Kasmet, pridėdami metus nuo 1990 m. kovo 11 d., jau suskaičiavome 29 – ąjį Laisvės pavasarį. Šios iškilios šventės paminėjimą pradėjome Šv. Mišiomis Žaslių bažnyčioje. Po mišių darnia eisena kartu su Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais žygiavome į miestelio aikštę, kurioje vyko trumpas minėjimas. Apie pokario laikmetį kalbėjo istorikė Rugilė Grendaitė.  Į šią aikštę iš įvairių Žaslių valsčiaus vietų būdavo atvežami žuvusių ar nužudytų partizanų kūnai ir numetami priešais tuometę ,,liaudies gynėjų“ būstinę. Aikštėje  padėjome gėlių puokštę, uždegėme žvakelę, žuvusiųjų atminimą pagerbėme tylos minute. Toliau  keliavome į Kliuko pušynėlį. Čia pastatyti 3 kryžiai pokario metais žuvusių ar nužudytų ir čia užkastų partizanų palaikų vietoje. Visus kryžius pastatė žuvusiųjų artimieji. Prie visų trijų kryžių buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakelės. Perskaitytos pavardės žuvusiųjų už Lietuvos laisvę Žaslių valsčiuje. Žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute.

 Šiemet, vasario 16-ąją Kaišiadorių savivaldybės didžiojoje salėje Kaišiadorių rajono savivaldybės garbės piliečio vardas po mirties iškilmingai buvo suteiktas Benediktui Trakimui – Geneliui, Lietuvos partizanui, Didžiosios Kovos apygardos štabo viršininkui. Tąsyk garbės piliečio regalijos buvo  įteiktos Benedikto Trakimo sūnums Gediminui ir Kęstučiui. Gediminas mielai priėmė kvietimą atvykti kovo 11-ąją į Žaslius, savo tėčio gimtinę, ir kartu su žasliečiais švęsti Laisvės dieną. Čia, Kliuko pušynėlyje, Parlamento rūmų gynėjas, atsargos majoras Gediminas Trakimas savo kalboje akcentavo, jog jis kalbės ne tik apie tėtį, o apie  pokario herojus, kurie turi apsigyventi Tautos atmintyje. Renginyje savanoriavusios mokinės – Alma Nasevičiūtė, Liveta Viršinskaitė, Diana Žilinskaitė perskaitė ištraukas iš Benedikto Trakimo knygos ,,Noriu džiaugtis laisve“.  Kartu su Žaslių bažnyčios choro moterimis dainavome partizanų dainas.

Žaslių kultūros centre šventės dalyvius pasveikino Žaslių seniūnas Mindaugas Nasevičius, istorikė Rugilė Grendaitė, atsargos majoras Gediminas Trakimas. Smagią šventinę nuotaiką dovanojo Kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono karių estradinė grupė. Skambėjo dainos anglų, lietuvių kalbomis.  Kultūros centro fojė veikė ginklų paroda, kuri sulaukė daugelio vyrų susidomėjimo.



Komentarai: