Pramoginės lietuviškos estradinės dainos festivalis ,,Aš ir daina"

Pramoginės lietuviškos estradinės dainos festivalis ,,Aš ir daina"

Suskambo Žasliuose lietuviška estradinė daina

Šiam festivaliui ruošėmės ilgai ir atsakingai, aptardami kiekvieną žingsnelį, kiekvieną detalę. Ir labai jaudinomės, o ypač šio renginio sumanytoja direktorė Raselė Ščerbavičienė, nes pramoginės lietuviškos estradinės dainos festivalis ,,Aš ir daina“ mūsų kultūros centre buvo organizuojamas pirmą kartą. Labai norėjome į sceną sugrąžinti geras, daug dešimtmečių skambėjusias lietuviškos estrados dainas, sudaryti galimybę atlikėjams tobulinti savo vokalinius gebėjimus, artistiškumą, sceninę kultūrą, o žiūrovams išgirsti įdomias koncertines programas. Į mūsų kvietimą dalyvauti festivalyje atsiliepė 19 kolektyvų iš įvairių Lietuvos kampelių. Aišku, daugiausia jų buvo iš Kaišiadorių rajono.

Festivalį pradėjo lietuviškų estradinių dainų pyne kultūros centro direktorė Raselė Ščerbavičienė, nuostabaus balso savininkė, daugelio tarptautinių, respublikinių konkursų laureatė. Po skambių dainų šių namų šeimininkė pasveikino visus kolektyvus, atvykusius į Žaslius, palinkėjo gražių pasirodymų, o žiūrovams – smagiai praleisti laiką ir perdavė mikrofoną festivalio vedėjui Valentui Pilioniui.  Renginio vedėjas atidaryti festivalį į sceną pakvietė šio festivalio globėją ir rėmėją LR Seimo narę Laimutę Matkevičienę. Turbūt tik ponia Laimutė moka taip gražiai, jausmingai kalbėti, kad kiekvienas ištartas žodis pasiektų žmonių širdis, kad jis turėtų nepaprastą galią ir svorį. Malonu buvo klausyti ir mūsų rajono savivaldybės vicemero Dariaus Vilimo sveikinimo. Kaip visada, mero pavaduotojas atvyko su dovanomis - didžiuliu šakočiu, kurį įteikė kultūros centro direktorei. Renginio vedėjas skubėjo pristatyti ir garbingą vertinimo komisiją. Nors tai nebuvo konkursas, bet festivalio metu buvo renkama gražiausia pramoginė lietuviška estradinė daina, absoliučiai geriausias festivalio atlikėjas ir originaliausias festivalio atlikėjas. O žiūrovai galėjo rinkti simpatiškiausią atlikėją. Vertinimo komisijos pirmininkas Kaišiadorių meno mokyklos mokytojas Leontijus Zubkovas, nariai - LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto vedėjos patarėja Loreta Medzevičienė,  Kaišiadorių meno mokyklos mokytoja Renata Balčiūnienė, Žaslių kultūros centro direktorė Raselė Ščerbavičienė turėjo daug darbo, kad galėtų išrinkti trijų nominacijų nugalėtojus ir dar suskaičiuoti žiūrovų balsus simpatiškiausiam atlikėjui.

Na, o tuomet ir prasidėjo...  Į sceną kilo patys jauniausi kolektyvai. Jų buvo net penki: Kaišiadorių Jurgitos muzikos studijos ,,Tagretukas“ 3 grupės (vad. J.Jašauskienė), Kaišiadorių kultūros centro vaikų pop choro atlikėjai (vad. S. Kotova), Jonavos r. Juškonių kultūros centro pop muzikos grupė ,,Vaikystė“ (vad. V. Michelkevičienė). Vertinimo komisiją savo balsais bandė pakerėti solistė iš Kėdainių r. Josvainių kultūros centro Kornelija Maziliauskaitė (vad. V. Valiauga), Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro  merginos Gabija Mikučionytė ir Austėja Krivickaitė (vad. V. Venskutonienė), Jonavos r. Juškonių kultūros centro solistė Ramona Mongirdaitė (vad. V. Michelkevičienė), solistė iš Jonavos Virginija Verikienė, duetas iš Širvintų Arvydas Golcas ir Deimantė Stankevičiūtė ( vad. A. Golcas). Festivalyje dalyvavo ir muzikinės grupės bei ansambliai: Kaišiadorių Jurgitos muzikos studijos ,,Tagretukas“ TGT merginų grupė (vad. J.Jašauskienė), Alytaus r. sav. kultūros centro Butrimonių skyriaus vokalinė grupė ,,Crescendo“ (vad. L. Kalinauskienė), Marijampolės kultūros centro Sasnavos skyriaus muzikinė grupė ,,Sasnava“ (vad. M. Grybienė), Prienų r. Pieštuvėnų bendruomenės ansamblis ,,Svaja“ (vad. O. Kamblevičienė), Elektrėnų kultūros centro vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Konkordas“ (vad. A. Blažonis), Kaišiadorių r. Žiežmarių kultūros centro Pakertų struktūrinio padalinio moterų vokalinis ansamblis (vad. L. Kaulakienė). Festivalį vainikavo Širvintų kultūros centro jaunimo grupė ,,Name Goes Here“ (vad. A. ir G. Svilai). Svečio teisėmis šiame renginyje dalyvavo vilnietis Aleksandras ir žaslietis DJ Ramas. Kai uždainavo atlikėjas Aleksandras, salė tiesiog atgijo, kartu dainavo, iškilo rankų jūra. Pakerėjo publiką dainų atlikėjas savo skleidžiama  energija, nuoširdumu, balso galingumu.

Po visų pasirodymų (o jie tęsėsi 3 valandas, nes festivalio dalyviai turėjo atlikti po dvi dainas)  vertinimo komisija dirbo labai uoliai.  Kiekvienas komisijos narys aktyviai reiškė savo nuomonę, ją argumentavo, gynė. Buvo suskaičiuoti ir žiūrovų balsai. Komisijos pirmininkas visiems laukiantiems rezultatų  pranešė, jog simpatiškiausio atlikėjo nominacija atiteko Kaišiadorių Jurgitos muzikos studijos ,,Tagretukas“ mergyčių grupei. Mergytės gavo prizą – didelį šakotį. Absoliučiai geriausia festivalio atlikėja pripažinta solistė iš Jonavos Virginija Verikienė. Originaliausiu festivalio atlikėju – Alytaus r. sav. kultūros centro Butrimonių skyriaus vokalinė grupė ,,Crescendo“. Gražiausia pramogine lietuviška estradine daina, komisijos nuomone, tapo ,,Prisėdai šalia“ m. V. Grušo, ž. V. Grušo ir R. Bielskytės“, kurią atliko Marijampolės kultūros centro Sasnavos skyriaus muzikinė grupė ,,Sasnava“. Nugalėtojams įteikti piniginiai prizai.

Iš visos širdies nuoširdų ačiū tariame LR Seimo narei Laimutei Matkevičienei, šio renginio globėjai ir rėmėjai, partneriams – Žaslių pagrindinei mokyklai, Kaišiadorių kultūros centrui, DJ Ramui, Vitalijui Bukeliui.

Dėkojame visiems atlikėjams, žiūrovams. Manome, jog šis festivalis bus tradicinis Žaslių kultūros centro renginys. Todėl išvykstantiems tarėme iki kitų metų, iki II-ojo festivalio.Komentarai: