Šakočių kepimo čempionatas

Tiek „baumkucheno“ pavadinimas, tiek istoriniai patiekalo tyrimai, veda į vokiškąją viduramžišką prabangią virtuvę. Kadangi patiekalui reikia daugybės kiaušinių, sviesto, grietinės, cukraus - šie ingredientai viduramžių ir ankstyvųjų naujųjų laikų gastronomijoje buvo priskiriami elitiniams produktams. Lietuvoje šakotis buvo pradėtas kepti XIX a. viduryje vienuolynuose, dvaruose. Tam, kad iškepti šakotį reikalingi ne tik brangūs ingredientai, bet ir speciali įranga bei kepėjo įgūdžiai ir aukšta kvalifikacija. Taigi, šakotis yra išskirtinis prabangos kepinys, kuris kepamas iki šių dienų. Dėl šakočio kepimo amato perdavimo iš kartos į kartą šakotis yra neatsiejama Lietuvos kultūros klodo dalis, dažnos lietuvių šeimos šventės stalo puošmena ir skanumynas. Šis kepinys, kaip mūsų tautinio paveldo gaminys dovanojamas užsieniečiams.
Norėdami tęsti šakočio kepimo gyvąją tradiciją, organizuojame šakočių kepimo čempionatą.
Čempionato dalyviai - fiziniai ir juridiniai asmenys: tradiciniai amatininkai, pavieniai asmenys, Lietuvos įmonės ir nevyriausybinės organizacijos iš visos Lietuvos.
Čempionato keliami reikalavimai skatina puoselėti tradicinį šakočio kepimo amatą, todėl dalyviams keliami specialūs reikalavimai. Svarbu, kad šakotis būtų kepiamas lauko sąlygomis, malkomis kūrenama įranga. Ne mažiau svarbu ir šakočio recepto autentiškumas, tešlos paruošimo procesas. Visus reikalavimus numatome remiantis istorinės gastronomijos vertinimo kriterijais. Istorinei Lietuvos gastronomijai priskiriami ingredientai, receptūros, gamybos procesai, technologijos, kurie yra fiksuoti prieš 100 metų ar anksčiau parašytuose / išleistuose gastronomijos istorijos šaltiniuose.
Čempionatą ir šakočių gamybos kepimo procesą stebi kompetetinga vertinimo komisija.
Renginys skirtas visoms amžiaus grupėms ir ne tik besidomintiems kulinarija, tautiniu paveldu, bet ir ieškantiems išskirtinių renginių. Per šią prizmę skatiname labiau pažinti ir perduoti mūsų tradicijas.

Pirmasis šakočių kepimo čempionatas

Antrasis šakočių kepimo čempionatas

Trečiasis šakočių kepimo čempionatas

Ketvirtasis šakočių kepimo čempionatas

Penktasis šakočių kepimo čempionatas

Šeštasis šakočių kepimo čempionatas