Tradicinių amatų ir folkloro šventė

Tradicinių amatų ir folkloro šventė

Tradicinių amatų ir folkloro šventė Žasliuose

Vos atėjus rudeniui, kasmet, unikalioje akmenimis grįstoje Žaslių miestelio aikštėje, tarsi viesulas praskrieja tradicinių amatų ir folkloro šventė. Ne išimtis ir šiais metais, rugsėjo 9 dieną, šventė sukvietė folkloro ir tradicinių amatų mėgėjus.

Iškilmingą šventės pradžią paskelbė Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“, penkių ragininkų pučiamų ragų skambesys ir šventės šeimininkė Žaslių kultūros centro direktorė Raselė Ščerbavičienė.  Pasisveikinimo žodžius tarė ir smagios šventės linkėjo LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė ir Žaslių seniūnas Mindaugas Nasevičius.

Šventėje grojo, dainavo ir šokti kvietė folkloro ansambliai iš Kauno. Tai ne vieno tarptautinio konkurso ir festivalio dalyviai: „Šilo“ pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Šilinukai“, vadovė Gražina Kepežinskienė; Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“, vadovė Alvyda Česienė bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto folkloro ansamblis „Kupolė“, vadovė Daiva Bradauskienė.

Amatininkės Onutės Raudeliūnienės ant ugnies kepamo tradicinio šakočio viliojantis aromatas užliejo visą aikštę. Prie senųjų amatų prisiliesti kvietė kalvis iš Vilniaus Evaldas Kapčius, vytelių pintinių pynėjai iš Kauno Virgilijus ir Roma Šlipaičiai, vytinių juostų audėja Bronė Surdokienė ir juvelyrikė Darata Surdokaitė- Volungevičienė iš Alytaus. Šventėje tradicinius amatus bei tautinio paveldo gaminius demonstravo ir amatininkai iš mūsų rajono, tai: tradicinių pieno perdirbimo ir apdorojimo amato puoselėtoja  Veronikos Kertenienė; žaislininkystės amato puoselėtoja Daiva Maldžiuvienė; karpymo amato puoselėtoja Vladislava Gataveckienė; mezgimo amato puoselėtoja Angelė Razmislevičienė. Senojo batsiuvystės amato meistrė Dalia Grigonienė iš Kernavės, susidomėjusiems pasakojo apie Lietuvos ir Europos apavo istoriją, tradicijas, demonstravo odinių apavų rekonstrukcijų kopijas, gamybos procesą. O senojo krosnininkystės amato puoselėtojas, dailininkas keramikas, restauratorius, ekspertas Dainius Strazdas ir dailininkė keramikė Jurgita Radžiūnaitė ne tik demonstravo, bet ir mokė lipdyti keraminius indus, apžiedžiant juos ant primityvaus senovinio stovylo. Keramikos meistrai taip pat pristatė "Vilniaus puodžių cecho istorinės keramikos rekonstrukcijų" parodą, kuri Žaslių tradicinių amatų centre bus eksponuojama iki rugsėjo mėnesio pabaigos. Lankytojai šventės metu galėjo įsigyti ir kitų amatininkų, su meile ir atsidavimu, kruopščiai pagamintų dirbinių bei gardumynų.

Šventės metu visi dalyviai buvo vaišinami žasliečių Dalios Ramonienės ir Linos Malakauskaitės verdama gardžia daržovių sriuba, bei Nasevičių šeimos tautinio paveldo duona.

Grojant ansambliui „Jonis“ norėjosi, kad šventė dar nesibaigtų, laikas prabėgo akimirksniu. 

Esame dėkingi šventės rėmėjams: LR Seimo narei Laimutei Matkevičienei, UAB Gudobelė vadovui Mečyslovui Jusevičiui, UAB ESD BALDAI vadovui Daumantui Bliujui, UAB Termogidas vadovui Vladui Tadarauskui, UAB Tavo svaja vadovei Ramutei Petkevičienei, IĮ Gėlių salonas savininkei Reginai Kaselienei, UAB Žiežmarių mėsa, Mariaus Steponavičiaus paukščių ūkio savininkui Mariui Steponavičiui, draudimo bendrovei BTA draudimas, ūkininkui Jonui Juodžiui, verslininkui Ramūnui Urmilevičiui, Liutonių baidarių centro ir Degučių sodybos savininkams Rimui ir Daivai Degučiams; partneriams: Žaslių seniūnijai, Žaslių bendruomenės veiklos centrui, Žaslių pagrindinei mokyklai; pagalbininkams: Edmundui Benkunskui, Astai ir Vaclovui Malakauskams.

Žaslių tradicinių amatų centro koordinatorė Ilona Grabijolienė

 

 

 



Komentarai: